Person
Frank Bakke Jensen
Frank Bakke Jensen er stortingsrepresentant fra Finnmark og er medlem i næringskomiteen.
Båtsfjord-ordfører Frank Bakke Jensen ble innvalgt på Stortinget for Finnmark Høyre ved stortingsvalget 2009.
Jensen er 43 år gammel. Etter noen år i skoleverket har han siste åtte år jobbet som selvstendig næringsdrivende ekspedtitør for flyplassen i Båtsfjord. Etter kommunevalget i fjor ble han kommunens ordfører. Han tiltrådte nylig også som gruppeleder for Høyre på fylkestinget.
Jensen er utdannet innen skipselektronikk, fra Hammerfest og Tromsø. Jensen er bred politisk interessert, men er særlig opptatt av at folk skal ha rett til å utvikle lokale løsninger. -Jeg var med som pådriver for at Båtsfjord skulle få egen videregående skole, forvaltet av kommunen selv. Erna Solberg var kommunalminister og godkjente forsøket og vi har oppnådd flotte resultater, forteller Bakke Jensen entusiastisk.
Ellers har Bakke Jensen lang fartstid fra frivillig arbeid. -Jeg har vært trener og idrettsleder lokalt, og aktiv innen musikkforening, kor og storband. -Samfunnsutvikling handler om å slippe de gode kreftene løs i nærmiljøet, og det har alltid vært min store hjertesak - enten det er som politiker eller som frivillig medarbeider, sier Bakke Jenssen.
Utskriftsvennlig versjon