Høyres ordførere i Hordaland

Høyres ordførere i HordalandFoto: Ole Kristian Hopp

I Hordaland er Høyre det store ordførerpartiet med ordførere i 12 av 33 kommuner og varaordfører i ytterligere 7..

 Høyre har etter kommunevalget i 2011 12 ordførere og 7 varaordførere i Hordaland.
Høyres ordførere har sitt virke i kommunene Askøy, Bergen, Fitjar, Fjell, Kvam, Masfjorden, Meland, Modalen, Odda, Stord, Sund og Sveio.
Varaordførerne har Høyre i kommunene Eidfjord, Granvin, Lindås, Os, Sund, Ulvik og Øygarden.

Tom-Christer Nilsen er fylkesordfører i Hordaland.

Under følger oversikt over alle kommunene med ordfører, varaordfører og gruppeleder.

Askøy Høyre

Ordfører Siv Høgtun                                                          siv.hogtun(at)gmail.com

Gruppeleder Lasse Solberg                                              solberg(at)judicium.no

 

Austevoll Høgre

Gruppeleder Julie Eide Solbakken                                     juliesolbakken(at)gmail.com

 

Austrheim Høgre

Gruppeleder Ernst Stellberg                                             estel(at)broadpark.no

 

Bergen Høyre

Ordfører Trude Drevland                                                   trude.drevland(at)bergen.kommune.no

Gruppeleder Dag Skansen                                                dag.skansen@bergen.kommune.no 

Byrådet i Bergen

Byrådsleder Ragnhild Stolt-Nielsen                                   Ragnhild.stolt-nielsen(at)bergen.kommune.no 

Byrådsmedlem Harald Victor Hove                                    harald.hove(at)bergen.kommune.no

Byrådsmedlem Hilde Onarheim                                         hilde.onarheim(at)bergen.kommune.no

 

Bømlo Høgre

Gruppeleder Inge Reidar Kallevåg                                     inge.reidar.kallevg(at)haugnett.no

 

Eidfjord Høgre

Varaordfører Aslak Martin Lægreid                                     aslakl(at)epost.no

 

Etne Høgre

Gruppeleder Roar Gundegjerde                                          Roar.Gundegjerde(at)adecco.no

 

Fedje Høgre

Gruppeleder Terje Storemark                                              te-vikst(at)online.no

 

Fitjar Høgre

Ordfører Wenche Tislevoll                                                   wt(at)link-signatur.no

Gruppeleder Arne Prestbø                                                  arne.prestbo(at)haugnett.no

 

Fjell Høgre

Ordfører Eli Årdal Berland                                                   ordforar(at)fjell.kommune.no

Gruppeleder Tom Georg Indrevik                                       indrevik(at)hotmail.no

 

Fusa Høgre

Gruppeleder Steinar Skår                                                  sigrusk(at)online.no

 

Granvin Høgre

Varaordfører Lars Bjarte Røynstrand                                 broeynst(at)online.no

Gruppeleder Lars Bjarte Røynstrand

 

Jondal Høgre

Gruppeleder Per-Gunnar Hammer                                      pg.hammer(at)kvamnet.no

 

Kvam Høgre

Ordfører Asbjørn Tolo                                                        asbtolo(at)online.no

Gruppeleder Bjarne O Mo                                                  bjarne.mo(at)politikk.kvam.no

 

Kvinnherad Høgre

Gruppeleder Leif Sverre Enes                                           a-b-ene(at)online.no

 

Lindås Høgre

Varaordfører May Eva Sandvik                                          mayevasa(at)hotmail.com

Gruppeleder May Eva Sandvik

 

Masfjorden Høgre

Ordfører Karstein Jon Totland                                            karstein.totland(at)masfjorden.kommune.no

Gruppeleder Frode Langhelle                                             frode.langhelle(at)nettstar.as

 

Meland Høgre

Ordfører Nils Marton Aadland                                             nils.marton.aadland(at)meland.kommune.no

Gruppeleder Ragnar Bratland                                             ragnar.bratland(at)gmail.com

 

Modalen Høgre

Ordfører Knut Moe                                                              knut.moe(at)modalen.kommune.no

 

Odda Høyre

Ordfører John Opdal                                                           john.opdal(at)odda.kommune.no

Gruppeleder Nils-Petter Freim                                            nils.petter.freim(at)odda.kommune.no

 

Os Høyre

Varaordfører Marie Elisabeth Bruarøy                                 marie(at)bruaroy.com

Gruppeleder Marie Elisabeth Bruarøy

 

Osterøy Høgre

Gruppeleder Ingemar Tepstad                                            Ingemar(at)fjellskalnes.no

 

Radøy Høgre

Gruppeleder Kenneth Taule Murberg                                  manger(at)online.no

 

Samnanger Høgre

Gruppeleder Eva Hellevang                                                eva.hellevang(at)gmail.com

 

Stord Høgre

Ordfører Liv Kari Eskeland                                                  liv.kari.eskeland(at)stord.kommune.no

Gruppeleder Jan Arild Nesse                                              jan.arild.nesse(at)spv.no

 

Sund Høgre

Ordfører Kari-Anne Landro (i permisjon)                             kal(a)bkkfiber.no

Varaordfører Nils Kåre Skoge (fungerende ordfører)          nils.skoge(a)@telle-tre.no

Gruppeleder Per Rune Eikeseth                                          per(a)eikeseth.net

 

Sveio Høgre

Ordfører Ruth Grethe Østebøvik Eriksen                             ruth.eriksen(at)sveio.kommune.no

Gruppeleder Vibeke Enerstvedt                                          evibeke(at)hotmail.com

 

Tysnes Høgre

Gruppeleder Bjørn Lande                                                    Bjorn.Lande(at)odfjell.com

 

Ullensvang Høgre

Gruppeleder Eli Johanne Hope                                            eli.hope(at)kinsarvik.net

 

Ulvik Høgre

Varaordfører Stig Y. Røkenes                                              stigyr(at)ulvik.org

Gruppeleder Stig Y. Røkenes

 

Vaksdal Høgre

Gruppeleder Anneli Vatle Lilletvedt                                     anneli.lilletvedt(at)vaksdal.kommune.no

 

Voss Høgre

Gruppeleder Iril Schau Johansen                                        iriscjoh(at)online.no

 

Øygarden Høgre

Varaordfører Anne-Grethe Solbakk                                     asolba4(at)online.no

Gruppeleder Kjetil Rong                                                      vestkure(at)online.no